Çıksın bakalım kendine güvenenler… Kariyer CheckUp

Çıksın bakalım kendine güvenenler… Kariyer CheckUp

Bugün günlerden Kariyer CheckUp.

Evet, bugün CheckUp günüydü. Ama bu bildiğiniz checkuplardan değil. Kariyer yolculuğu hakkında düşündüren, karnına ağrılar sokan, geceleri rüyalarına girebilecek bir checkup bu.

Bu öyle bir checkup ki kariyer yolculuğunda son noktalara gelebilmiş kişilerin bile cevap vermekte zorlanacağı sorular var içinde.

Neyse, dönelim o güne…

Öyle veya böyle, kafa karışıklıkları içinde doldurduk Kariyer CheckUp’ı. Ama iş yazmakla bitmiyordu tabii. Bakalım cevaplar ne kadar tutarlıydı?

Mevlüt Hoca’mız, “Hadi bakalım, çıksın kendine güvenenler!” dedi.

Kendine güvenenler sırayla başladı kalkmaya ama 3-4 soruda oturuyordu herkes. Eee, Mevlüt Hoca bu, kolay beğenir mi? İşin şakası bir yana Kariyer CheckUp’ta daha ilk sorulara cevap veremezsen sonlara hiç gelemezsin ki…

Tabii, ben durur muyum? “Ben de çıkacağım Mevlüt Hoca’nın karşısına!” dedim. Başladık başlamasına ama Mevlüt Hoca zorladıkça zorluyor, düşündürdükçe düşündürüyor. Kızardım kızarmasına ama geldim son soruya kadar. 22 soruluk CheckUp bitti. Ben de bir gurur, bir mutluluk! Yazdılar mı bir de karneme, yeterli diye (Bu, en iyi nottur bu arada.). Evet, olacak bu iş, dedim.

Kariyer CheckUp bitti ama kariyer maceram yeni başlıyordu aslında.
Bu macerada, Kariyer CheckUp rehberim oldu benim.

Hayat bu, her zaman istediğiniz gibi gitmiyor. O zaman yeni bir Kariyer CheckUp ve yeniden konumlandırma yapmak gerekebiliyor ya da bir gün uyanıyorsunuz, aklınıza harika bir fikir gelmiş. Seçin bakalım girişimciliği, gerçekten gelebiliyor musunuz son soruya kadar?

TILSIM ECE AYDIN

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir