Deneyip, yanılarak alanımı ve dar alanımı bulduğum için mutluyum

Deneyip, yanılarak alanımı ve dar alanımı bulduğum için mutluyum

Kendimi daha iyi tanımak, hayatımı ona göre şekillendirmek sonradan pişman olmayacağım bir hayat yaşamak hala en büyük isteklerimden biri.

Üniversite ikinci sınıftayken mezun olunca ne yapacağım diye düşünmeye başlamış ve bir arayışa girmiştim. Gittiğim bir seminerde KariyerİST i öğrendim, başvurdum, mülakat ve sonrasında eğitimler başladı.
Her istasyon çoğumuzun cevaplayamadığı sorularla geçiyordu. Verdiğimiz her cevap bir şekilde reddedilerek daha çok düşünmeye itiyordu ki, bence en saf haliyle düşünmemiz, gerçekçi ve farklı olmamız isteniyordu.
Kendini tanıma ve keşfetme atölyesi; tam benlik diye düşünmüştüm ilk duyduğumda. O eğitim sonrasında nerede olduğumun bir önemi olmadan kendim hakkında daha çok düşünmeye ve sürekli çevremdekilere kendimle ilgili sorular sormaya başladım. Bu zamanı dolacak bir projeymiş gibi cevabını bulmak istiyordum bir an önce.
Bu süreç o kadar verimli geçti ki,  alan ve dar alan belirlememde çok etkili oldu.

Farklı alanlarda staj yaptım ve bunların birinde, tam dar alanımı buldum derken bir ilgi alanı olarak devam etmesi daha uygun geldi benim için.
Uluslararası ticaret ve lojistik okudum, şu anda armatör bir firmada çalışıyorum.
İşimi seviyorum, arayışta bulunup, denediğim, yanıldığım için bundan bu kadar eminim. Tüm bu deneyimleri yaşamasaydım burada olmaktan bu kadar mutlu olmazdım sanırım.

KariyerİST çok değerli tecrübelerimi yaşadığım ilk yer. Sadece o kadar da değil her zaman bir aile gibi desteğini  arkamda hissettiğim bir yer.
Ayperi TINAR

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir