Gelecek hakkında güzel bir gözlük taktım…

Gelecek hakkında güzel bir gözlük taktım…

Evet, KariyerİST… Onu üniversite hayatım boyunca yaptığım en önemli işlerden biri ve çok değerli insanlarla tanışma fırsatı bulduğum bir yer olarak tanımlayabilirim. Anadolu’nun ortasından, Kırşehir’den kalkıp Gebze’ye üniversite okumak için gelmiştim ve üzerinden 1 yıl geçmişti. Eğitimin ilk senesinde KariyerİST ailesinin bir parçası olma fırsatını yakaladım.

Bir arkadaşımın tavsiyesi ile kalkıp 3 arkadaş kariyer etkinliklerinden ilkine gittik. Orada bizler gibi bir sürü kişi de hemen hemen ilk defa bu tür bir organizasyon içinde bulunuyordu. Mevlüt ve Kamil hocalarımız bize çeşitli sorular soruyor, başlarından geçen deneyimleri aktarıyorlardı.

Ben tam bir şok içerisindeydim. Okuduğum bölümü severek ve isteyerek tercih etmiştim. Çevremde İşletme bölümü mezunu insanlar da vardı. Ancak bir işletmecinin kariyer yelpazesinin bu kadar geniş olduğunu bilmiyordum, tamamen bir boşluk içerisindeydim ve o gün orada bir işletme öğrencisi olarak daha başka neler yapabileceğimi öğrenmiştim.

O ilk gün KariyerİST bana tıpkı çizgi filmlerdeki gibi bir aşk oku fırlattı ve o günden sonra KariyerİST ailesinin ve her an fikir alışverişi yapabileceğimiz bir arkadaş ortamının parçası oldum.

KariyerİST’te birtakım grup çalışmaları, kişisel gelişim etkinlikleri, kahve molaları ile gerekli zaman aralıklarında ilacımı alıyordum. İlaç diyorum çünkü özellikle ülkemizde üniversite sonrası ne yapacakları kesin olmayan bölümlerde okuyanlar –ki çoğunluğu böyle- aşırı derecede, hastalık potansiyeli taşımakta. Ben de tabii ki o adaylardan biriydim. Hasta değildim lakin hasta olma potansiyelim her geçen gün artmaktaydı. Kamil Hoca ve Mevlüt Hoca, belki kişisel gelişim doktorları demek daha uygun olur, bizim teşhisimizi koydu ve gerekli ilaçları yazdılar.

KariyerİST’in her etkinliği, atölyesi, uygulamalı eğitimleri hemen her alanda kullanılabilen ders niteliğindedir.

Ben bu sayede gelecek hakkında güzel bir gözlük taktım. Burada aldığım eğitimler, seminerler ve KariyetİST sayesinde yaptığım stajlar aracılığıyla neler yapabileceğimi daha açık ve net görebiliyorum. Ekip olarak üzerinde çalıştığımız birtakım projeler mevcut. Hayatta her şey bir deneyimdir ve bu deneyimler gelecekte daha iyi adımlar atmamıza vesile oluyor. Ben bugün bir daha görüyorum ki burada yaşadıklarım işime her alanda yarıyor.

Tüm KariyerİST ailesine canı gönülden teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Sağlıcakla ve sevgiyle kalın.

RAMAZAN ASLAN 

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir