Hedefe yönelik nokta atışları…

Hedefe yönelik nokta atışları…

Kariyer’İST’e 2013 yılında, dördüncü sınıfta, tam da iş hayatına atılmaya hazırlandığım dönemde rastladım.
KariyerİST’ten öğrendiğim ağaçkakan tekniğini sadece iş odaklı değil, hayatımın her alanında kullanmayı amaç edindim. Tıpkı bir ağaçkakan gibi hedefe yönelik nokta atışları yaptım. Başaramadığımda aynı hedefe yönelik farklı noktalar aradım; vazgeçmedim.

Aklımda en çok kalanlardan biri Mevlüt Hoca’mın “Konumlandırma” eğitiminde bahsettiği, günümüz çalışanlarının ortalama 6 kez meslek değiştireceği bilgisi. O an benim için çok ön yargılı baktığım bir fikirdi. Şu an daha anlamlı geliyor. Hedeflerimize ulaştıkça yeni fırsatlar, yeni hedefler çıkıyor önümüze.

KariyerİST güçlü yönlerimi keşfetmemi, zevk aldığım alanlar üzerinde odaklanmayı, girişimciliği, farklı alanlardaki insanlar ile ekip çalışması yapabilmeyi öğretti. Her daim güzel andığım ve hâlâ görüştüğüm insanlar ile tanışmamı sağladı.

KariyerİST’ten sonra adım attığım eğitim sektörüne 2013 yılından beri devam ediyorum. Eğitim Teknolojileri Uzmanlığı pozisyonunda 3 yıl çalıştıktan sonra Bilişim Teknolojileri öğretmenliğine geçiş yaptım.

Umarım ardımızdan gelen üniversite öğrencileri bu kitap ile, bizim edindiğimiz deneyimleri edinir ve bu kitaptan, bizim eğitimden yararlandığımız kadar yararlanırlar..

LAMİA AKTAŞ

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir