İçimden geçeni, olmak istediğim beni resmettim…

İçimden geçeni, olmak istediğim beni resmettim…

Üniversiteden mezun olduğum zaman gerçekten ne yapmak istediğim konusunda kararsızdım, istediğim şey; beni mutlu edecek, gerçekten keyif alarak yapacağım alanın ne olduğuna karar vermekti. Hayatımın en önemli bölümü benim için burada başlıyordu. Bunun için kariyerime doğru yön verebilmek, hayatımın geri kalan bölümünü keyifle deneyimlemek için benim için doğru alanı bulup o alanda en iyisi olmalıydım.

Okuldaki hocalarımın da etkisi ile bana en mantıklı, en kolay gelen, kariyerime akademik olarak devam etmekti. Çünkü stajlarımdan çevremdeki kişileri gözlemlediğimde çalışma hayatı bana ürkütücü geliyordu, o yüzden akademik olarak devam etme kararı almıştım ama benimki sadece bir kaçıştı.

Merak ettiğim, deneyimlemek istediğim özel sektörde çalışma hayatından vazgeçmişken KariyerİST ile, Kamil ve Mevlüt hocalarımla tanıştım. Konumlandırma-Odaklanma- Farklılaşma eğitiminde  Mevlüt Hoca’m bütün korkularımızı, kafamızdaki bütün soruları atmamızı, sadece kendimizi çalışma hayatında düşünüp, gerçekten ne istediğimizi resmetmemizi ve yazmamızı istemişti.

Önümüzde kâğıtlara kendimizi resmetmeye başlamıştık. Ben de bu korkularımı tamamen unutup gerçekten içimden geçeni, olmak istediğim beni resmetmiştim. Çizdiğim resimde bir holding binası vardı ve ben orada kendimi çizip altına unvanımı finans sorumlusu olarak yazmıştım. Aklımda, bir süre bir şirkette çalışıp akademik olarak kariyerime devam etmek vardı.

KariyerİST eğitimlerini daha tamamlamadan, bir holdingde çalışmaya başladım. İşe girdiğim ilk gün şirket kartımı bana verdiklerinde üzerinde FİNANS SORUMLUSU yazıyordu.

Bu derste korkularımı bir kenara bırakıp gerçekten olmak istediğim Büşra’yı düşünmesiydim şu anda geriye dönüp baktığımda “keşke” diye başlayan cümleler kuruyor olabilirdim.

KariyerİST’te aldığım eğitimler sayesinde farklı bakış açıları kazandım, kendi alanımı belirledim ve farklılaşmak için alan daraltmam gerektiğini öğrendim.

BÜŞRA YILMAZ

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir