Kariyer Desteğinizi Nasıl Alırdınız? #CPM17

Kariyer Desteğinizi Nasıl Alırdınız? #CPM17

Kendi bünyesinden girişimci çıkarabilen bir oluşum 

18 Şubat günü, Denizbank Genel Müdürlük binasında, CareerPass lansmanındaydım.

Farklı sektörlerde, farklı sürelerle çalışmış biri olarak şunu açıkça belirteyim, KariyerİST gibi organizasyonlara daha fazla ihtiyacımız var. Düşünün; kendi bünyesinden girişimci çıkarabilen, gönüllülük esasına dayalı çalışan bir oluşum var ve bunun olması beni heyecanlandırıyor!

Career Pass Nedir? 

Özetle anlatayım;

Tam adıyla “careerpass.org” aslında network, iş veya çalışmak isteyen bireyleri bulma, kariyer gelişimi, gönüllü mentorluk gibi hizmetlere erişim amacıyla kurulmuş bir web sitesi. Tabi sürekli olarak kendini yenileme vizyonuna sahip bir portal. Burada en önemli nokta, içeriğe katkı sağlayan profesyonellerin deneyim ve donanımları.

CareerPass.org özellikle yeni mezun arkadaşlarımızın ufkunu açmaya, gönüllü mentorluk programları sayesinde, özellikle ülkemizde zorlu şartlarda sürdürülmekte olan profesyonel iş hayatına uyum sağlama aşamasında ciddi destek sağlıyor.

Nasıl?

Portala kayıtlı olan bireyler kendilerine bir veya birden fazla uzmanlık alanı belirliyor. Profillerini doldurarak puan elde ediyor ve kendilerini değerliyorlar. Bu sayede de öne çıkarak şirketlerin daha kesin seçim yapabilmesine olanak sağlıyorlar.

Partner şirketler: https://www.careerpass.org/sirketler-2/

Mentorlar;

CareerPass ‘ın bir de mentor ekibi var.  Mentorlar: https://www.careerpass.org/mentorlar/

 Nazik daveti için Başta Kamil KASACI olmak üzere, tüm KariyerİST ailesine teşekkürler.Bu arada 1 Mart 2017 İtibarı ile CareerPass portalı hizmete açıldı. Bir Göz atın derim 🙂

Sevgiler.

Bu yazı 3 Mart 2017’de https://serdarbaran.com/ İK Alem blogunda yayınlanmıştır.

Kariyer Desteğinizi Nasıl Alırdınız? #CPM17

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir