Kişisel Farkındalık Kazanma, Konumlandırma

Kişisel Farkındalık Kazanma, Konumlandırma

KariyerİST’le 2013 yılında, sosyal medyada gördüğüm bir ilan vesilesiyle tanışmış oldum. İlanı gördüğümde çok heyecanlanmıştım çünkü birçok üniversite öğrencisinin veya yeni mezunun arayıp da bulamadığı bir danışmanlık yolculuğundan bahsediyordu. Kariyerimiz için rehberlik edecek bir oluşumdan…

Eğitimler başladığında Kamil Hoca ve Mevlüt Hoca ile tanıştık. İkisi de bambaşka kapılar açtı bizlere. İlgi alanlarımıza göre birçok farklı kariyer alanında atölye çalışmalarına katıldık. Bu atölyeler bizlerin mesleki gelişimimize katkı sağlarken aynı zamanda kişisel farkındalığımızı da artıran çalışmalar oldu. Büyük şirketleri ziyaret edip profesyonellerle tanışıp beraber meslek istasyonları yaptık.
Kamil Hoca ve Mevlüt Hoca bilgilerini, bizlerle koşulsuz bir şekilde paylaştı. Gençlere, böylesine inanan, güvenen ve onları gerçekten seven insanlarla bir araya gelmek bizler için çok güzel bir deneyimdi. Şunu da ifade etmeliyim ki bu çalışmalara katılan diğer arkadaşlarım da çalışmalarda aktif rol alan, etkinlikleri yöneten ve böylece daha öğrenciyken organizasyon ve iletişim becerilerini böyle güzel bir ortamda geliştirme fırsatını yakalayan şanslı gençler oldular.

İş hayatında zirveye, sadece işini en iyi yapanlar, en yüksek mesleki donanımla mezun olanlar çıkamıyor. Bunların yanı sıra vizyon sahibi olmak, çok yönlü bakış açısı kazanabilmek, karar alma ve iletişim becerisine sahip olmak, kısacası kişisel farkındalık çok önemli rol oynuyor. Mevlüt Hoca ve Kamil Hoca KariyerİST katılımcılarına kişisel farkındalıklarını kazanma, bu yolda adım atma konusunda çok değerli imkânlar sunan donanımlı insanlar.

Gönülden teşekkürlerimle…
MELTEM KARAKAŞOĞLU

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir