Markalaşma Yolunda

Markalaşma Yolunda

2012 yılının sonlarına doğru, internet aracılığıyla denk gelip büyük bir heyecanla kaydolduğum ve üstünden 5 yıl geçse de aklıma geldiğinde asla heyecanımı kaybetmediğim KariyerİST ailem…

Başvuru yaptığım gün, dün gibi hatırımdadır, henüz üniversite 3. sınıf öğrencisiydim. Akademisyen olmak için tercih ettiğim Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümünden yorulmuş, kendime başka yollar aramaktaydım. Hedefim bankacılıktı, gerçekten istiyordum bir bankanın Kurumsal Krediler Tahsis Birimi’nde kariyer yapmayı. Sayısız staj başvuruları, sayısız görüşmeler ama sonuç olumsuz. Sebebi ise fen-edebiyat öğrencisi olmamdı, matematik okuduğum için iş hayatıyla okuduğum bölümü ilişkilendiremiyorlardı. Aslında matematik hayat demekti ve hedeflediğim her şeyi yapabileceğime inancım sonsuzdu. Fakat artık umudum tükenmeye başlamıştı ve hedefimden pes etme evresindeydim. Tam da o esnada, 2013 yılının soğuk bir kış sabahında, imdadıma KariyerİST ailem, Kamil Hoca, Mevlüt Hoca ve diğer hocalarım yetişti.
KariyerİST’e başvurduğum gün ya seçilmezsem diye endişelenirken kendimi bir anda ilk eğitim gününde, Kariyer CheckUp yaparken buldum. Kariyer CheckUp, diğer kariyer testlerinden çok çok farklıydı ve şaşırtıcı bir şekilde insanın kendisini sorgulamasını sağlıyordu. Eğer bir soruya ucu açık bir cevap verirseniz diğer soru sizi sıkıştırıyor ve net cevaplar vermenizi istiyordu. Soruların yönlendirmesi sayesinde, ne kendinizi ne de karşınızdakini kandırabilirdiniz. Özetlemek gerekirse, Kariyer CheckUp sizi olduğu gibi yansıtan bir aynaydı, aklınızdan geçenler ne ise ve hedeflerinize ne kadar odaklandıysanız size o kadarını gösteriyordu.
Kariyer CheckUp sorularının cevabı benim için netti ve hep tek bir kapıya çıkıyordu: Yegâne hedefime yani bankacılığa.

Hedefime ulaşmak için, ihtiyacım olan şey “Kişisel Marka Yaratmak”tı. 2013 yılında KariyerİST sayesinde başladığım kişisel marka yolculuğum, üniversiteden mezun olur olmaz yani 2014’ün Temmuz ayında bankacılığa ilk adımımı atmam ile taçlandı. Yıllarca hayalini kurduğum meslek, artık benimdi, benimleydi; mesleğimle beraber büyüyorduk, olgunlaşıyorduk. Şimdi ise geçmişteki olumsuz geçen staj görüşmelerimi ve onca çabamı hatırlayıp sadece gülümsüyorum. Artık çömez bankacı da değilim. 3,5 yıllık genç bir bankacıyım ve kendi kişisel markamı geliştirmeye devam ediyorum.

Markalaşma ve kendimi bulma yolumda, bana her zaman destek olan Kamil Kasacı ve Mevlüt Güleç hocalarıma çok çok teşekkür ederim.

İREM TÜRKEL

w10295370a WATER FILTERS: Use state of the art technology to help remove Chlorine, Lead, Mercury, Cadmium, and Thallium.w10295370a . SIX MONTHS WATER FILTER SERVICE LIFE: The real filter lifespan depends on water quality and level of contaminants, but for best filtration results, please replace the filter every 6 months or 200 gallons to maximize contaminant reduction.
Replaced model W10295370
Enjoy fresh, filtered water and ice from your refrigerator W10295370 Filter 1 is certified by NSF to reduce 24 contaminants – including pharmaceuticals, pesticides, waterborne parasites, lead, asbestos, and industrial chemicals in addition to providing great tasting water by reducing the presence of chlorine
Each filter provides 200 gallons of filtered water and should be changed every 6 months to ensure proper contaminant removal and flow rate
Reduces 24 contaminants
NSF certified to reduce the most contaminants

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir