Her şey bir sonbahar günü başlamıştı…

Her şey bir sonbahar günü başlamıştı…

Her şey bir son bahar günü, okuldan, henüz yeni başladığım üniversitemden eve dönüp bilgisayarımın başında vakit öldürürken başlamıştı. İlanın başlığı adeta “bana bak, beni keşfet” der gibiydi, ben de durmadım, o anda aslında bir nevi hayatımda birçok şeyi değiştirdim o ilana tıklayarak.
Üniversite hayatımın başlangıcında idim, İngilizce Öğretmenliği okumak aslında birçoğuna göre avantajlı bir bölümdü, zira okul bittiğinde atanıp gitmek kolaydı! Ne kadar da ilginç, atanmak hep atanıp gitmek kalıbı ile kullanılır hep, atanmak, ve sahneden çekilmek, bir yerlere gitmek. Benim istediklerimse farklıydı, ailem öğretmen olduğundandır belki kim bilir… Ben hep okul dışına çıkmak, gerçek hayatla haşır neşir olmak, sürekli tüm toplumda gözle görebileceğim bir şeyler yapmanın hayaliyle yanıp tutuşmaktaydım. O ana dek ise tek bildiğim, öğretmenliğin benim için uygun olmadığı idi.

O andan bu ana dek dile kolay tam 3 sene geçti, üç dolu dolu 365 gün! Ben neler mi yaptım bu 3 sene içerisinde? KariyerİST eğitimlerine katıldım, hayattan ne istediğimi, bu isteği gerçekleştirmek için geçeceğim yolu belirledim. Belki daha da önemlisi, vizyonumu değiştirdim. Belirsiz isteklerimi netleştirmeyi,  farklı gözlerle bakabilmeyi ve bu isteklerim için yola çıkmayı öğrendim. Projeler yazdım, grubumla birlikte hayal kurdum, yeni bir ürün geliştirdim, tasarım odaklı düşünmeyi, girişimciliği dışarıdan değil, içeriden insanlardan deneyimledim. Etkinlikler düzenledim, yepyeni insanlarla tanıştım, mesleğini piri olmuş insanlarla birlikte çalıştım, onlardan rehberlik aldım, dahası onların rehberliğinde, onlarsız ayakta kalabilmeyi, daima öğrenmeye açık olabilmeyi yani bağımsız ve hayat boyu öğrenmeyi öğrendim.

Şimdi ise, bu üç senenin arkasından hüzünlü ama bir o kadar da eğlenceli geçmiş anılara bakarken aslında nasıl da değiştiğimi hissediyorum. Zaman geçse de, bizler değişsek de, insanın değiştiği yolda beraber olduğu insanları unutması kolay değil. Sözün özü, ileride nerede olursam olayım, neler başarırsam başarayım, biliyorum ki o başarının arkasında KariyerİST’in, Kamil Hoca’nın, değerli arkadaşım Şule’nin, mentörüm Emre Bey’in büyük payı, hem de kurucu payları olacak.

İyi ki KariyerİST’liyim…

ALPEREN BAYRAM

Are you still anxious about the water you drink every day from your fridge or refrigerator is unhealthy or looking for a new and premium water filter to replace the old one of your refrigerator?w10295370a water filter EDR1RXD1 can greatly remove chlorine, lead, mercury, cadmium and thallium that are harmful to our human’ health.
Replaced model w10295370
For your peace of mind, ourW10295370 with up to 6-month longer life is quality approved by IAPMO and ISO 9001 to serve you cleaner, fresher, better-tasting and wholesome water.
to enjoy a much healthier household drinking water and life from now on.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir