Zincir Devam Etsin Umuduyla

Zincir Devam Etsin Umuduyla

Kariyer mi?  Girişimcilik mi?  Her şey bu iki soru ile başladı… Ya da bir dakika durun tabi ki de bu sorular değil asıl bu yolculuğa başlamamız.J
Ne şekilde haberdar olduk KariyerİST’ten o ilk günden bahsetmek istiyorum, 3 Mart 2013.

Güzel aydınlık bir gün, sıcak çay kokusu ve içten bir sohbetle başladı. Kamil Abi büyük bir içtenlik , sıcacık bir sohbet, güzel bir gülümseme ve o meşhur sorusu ile başladı güne. ‘’Nasıl gidiyor, neler yapıyorsunuz?‘’ Tabi günaydınlar, sıcak çaylar ve güzel bir çok insan eşliğinde. Kariyer planlama diyerek başladığımız bu yol  bizlere değerli arkadaşlıklar ve büyükler kazandıracakmış. Bir yandan kariyer yol haritamızı şekillendirecek olan bu güzel insanlar, bize nasıl özgüvenli, insan ilişkileri kuvvetli ve farklılaşma özelliklerinin nasıl önemli bir etken olduğunu öğretirken hayatımıza da bir şekilde dokunacaklarmış.

KariyerİST’in ilk öğrencilerinden biri olarak bu sürece üniversite yıllarımın son evresinde katıldım. Mezun olmama bir, iki dersim kalmıştı. Fakat ne yapacağıma tam olarak karar vermemiştim. Kulağımda hep şu cümle yankılanıyordu.

’ Gelecek onun içinde olanların olacaktır. ‘’

Artık bir şeylere karar vermeliydim. Kendimi tanıyordum, farklılaşma aşamasını da yakın zamanda tamamlayacaktım. Ama hayatın neresinde duracağımı, KariyerİST deyimiyle konumlanacağımı bilmemekteydim.

Bir gün Mevlüt Hoca’ KariyerİST’te yeni bir hayat!’ diyerek derse başladı. Sandalyesini U şeklinde oturma şekli olan bizlerin tam ortasına, hepimizin onu gördüğü bir noktaya oturdu ve tam gözlerimin içine bakarak

10 yıl sonra kendini nerede görüyorsun? dedi.

Bir an duraksadım… Pek bir şey düşünmüyordum o an oysa ki… Sadece kulağımda yankılanan o cümle vardı ve ben geleceğimi gerçekleştirmek için bir merdiven inşa etmeye başlamamıştım. Anı yaşamak geliyordu içimden. Ama dersten çıktıktan sonra kişisel bir portfolyo oluşturmaya başladım kendime; doğru sorular sordum, doğru sıralamalar yaptım, 5’er ve 10’ar yıllık, kendimi markalaştırdım, bir yere ve zümreye hakim olmaksızın. Bir resim çizmiştik birkaç ders sonrası ‘’5 yıl sonra sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?’’ sorusuna cevap olarak. Kendimi bir eğitmen olarak resmetmiştim.O güzel resmimi de aşağıya sizler için bırakıyorum.

        “Hayalinizi, hedeflerinizi gözlerinizle görebileceğiniz bir yere yerleştirin…”
Bu güzel insanlar bizlere bunları öğretti, iyi ki öğretmiş !   Şimdi yıl 2017 daha 4 yıl geçmiş, birçok öğrencimin gözlerinin içine baktım, ellerinden tuttum, yaşam haritalarını şekillendirdim. Bize sordukları o güzel soruları onlara da sordum, Kariyer Check-up’ları onlara da yaptım. Hayata biraz olsun farklı bakmaya başlasınlar diye ve oldu.

Ben de adım adım devam ediyorum kendi eğitim ve öğrenim hayatıma ve doktora aşamasında üniversite kürsülerine göz kırpıyorum biraz da ve KariyerİST’te bize öğrettikleri gibi Hayat boyu öğrenme hiçbir zaman son bulmayacak felsefesiyle.

Hedeflerimize korkarak bakmıyoruz artık. Hatalarımızı seviyoruz. Yıllar önce hayal kurmaktan vazgeçen biri vardı, yol ayrımlarının tam kesişme noktasında kalmıştı, şimdi gençlerin elinden tutmaya o da başladı.

Güven ve destek ile hiçbir şey imkansız değildir ve her yeni gün ilk nefestir. Bizlere her yeni güne umutla bakmayı öğrettiğiniz için sonsuz teşekkürler.

Mevlüt Abi’nin demesiyle Marka İnsanı Gözde TorunJ

EveryDrop Filter 1 reduces 24 contaminants, including pharmaceuticals, waterborne parasites, lead, pesticides, asbestos and industrial chemicals (NSF certified). Certified to fit these leading refrigerator brands: Whirlpool, Maytag, KitchenAid, Jenn-Air and Amana. Used in side-by-side, top freezer and bottom freezer refrigerators. In the side-by-side refrigerator, the filter compartment is in the top right corner, or in the bottom left grille. In the bottom freezer refrigerator, it’s in the bottom left grille. For the top freezer units, it is in the middle of the refrigerator. Replace filter every 6 months or 200 gallons to maximize contaminant reduction.W10295370 Replaced model w10295370a
Enjoy fresh, filtered water and ice from your refrigerator w10295370a Filter 1 is certified by NSF to reduce 24 contaminants – including pharmaceuticals, pesticides, waterborne parasites, lead, asbestos, and industrial chemicals in addition to providing great tasting water by reducing the presence of chlorine
Each filter provides 200 gallons of filtered water and should be changed every 6 months to ensure proper contaminant removal and flow rate
Reduces 24 contaminants
NSF certified to reduce the most contaminants

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir